ponedjeljak, 5. rujna 2016.

2. Kolo 2016/2017 - Otvaranje nove sezone Hrvatski Dragovoljac 2.kolo HD - Špansko 0:1

Prva utakmica nove sezone (prvo kolo je odgođeno) i gostovanje u Sigetu kod uvijek čvrstih i borbenih domaćina.Neki su tek počeli trenirati, neki još nisu ni došli, a ima i ozlijeđenih tako da smo se malo i pribojavali ishoda utakmice. Lijepo,toplo i sunčano vrijeme na pomoćnom igralištu u Sigetu prava trava) i svi preduvjeti za dobru utakmicu su bili tu.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta nervozno i rastrgano bez prave igre pogotovo sa naše strane. Jednostavno upali smo na mlin igre koja odgovara domaćinu nabij,trči i puno duela.Srećom prvo pol. završava 0-0. I u takvoj lošoj prezentaciji dvije naše velike prilike (pogotovo Jambrekova-novi igrač došao iz Kustošije).
Drugo poluvrijeme sasvim drugačija slika na terenu.Naša vezna linija je stala na loptu ,spustila loptu na zemlju i kreće igra od noge do noge. Plod takve dobre igre su šanse i korneri i veliki posjed lopte. Naš golman nije dirnuo loptu jedno 20minuta tj. domaćini nam nisu u tom periodu prešli centar. Nakon ubačaja na drugu stativu domaći desni bek je zaspao i Jambrek s par metara gura loptu u mrežu i postiže prvijenac za Špansko'04 što se pokazalo kao i konačni rezultat. Bravo i dobro nam došao.
Apsolutno zaslužena pobjeda,ali prvo poluvrijeme nam mora biti opomena za sve,a drugo putokaz za budućnost. Bravo za sve koji su nastupili,a posebno za Jumića koji je zaustavio tj. spremio u mali džep njihovog najopasnijeg igrača i zahvala dečkima iz 2005. na pomoći.Smatramo da možemo igrati samo bolje od prikazanog jer nismo još svi na broju.